Biz

İyi ki Dinledim Hakkında

ikd_logo_transparent_circle

İyi ki Dinledim, Yaz Yazıcıoğlu (PsyD) liderliğinde kendi alanlarında uzman bir ekip olarak
Ümit Uzkan ile ortaklaşa 2019 yılında mental wellbeing hedefiyle kurulmuş bir girişimdir.

Clubhouse’da iki yıl boyunca haftada üç gün canlı yayında 300’e yakın kişisel gelişim podcast’i yapan Yazıcıoğlu, mental wellbeing konusunda şimdi Kanada merkezli Zengar Institute Inc. tarafından üretilen ve lisanslanan NeurOptimal® cihazıyla hayatında olumlu değişiklikler hedefleyenlere hizmet sunmaktadır.

Beyninizi Yeniden Keşfedin
Daha İyi Yaşayın

Amerika Birleşik Devletleri’nde doğup büyüyen Yaz Yazıcıoğlu, psikoloji alanında doktora derecesine -PsyD (Doctor of Psychology)- sahiptir. Aynı zamanda uçak mühendisi olmaktan kaynaklanan analitik düşünme yeteneğiyle çeşitli ülkelerde çalışarak farklı kültürlerdeki insan ve iş dünyasını yakından tanımıştır.

Yurtdışında geçirdiği yıllar boyunca, birçok uluslararası şirketle çalışarak yöneticilerden, genç profesyonellere geniş bir yelpazedeki ihtiyaçlara hizmet sunmuştur. Özellikle, iş dünyasında tüketici psikoloğu kimliği ile ve kuantum psikolojisini göz önünde bulunduran yaklaşımıyla stres yönetimi, iş/hayat dengesi, motivasyon ve liderlik konularında destek sunumuş ve bu konularda birçok uluslararası konferans ve seminerde konuşmacı olarak da yer almıştır.

Son zamanlarda, Yaz Yazıcıoğlu’nun (PsyD) odak noktası olan Neuroptimal® hizmetiyle de ilgilenmektedir. Neuroptimal®’ın beyin eğitimi ve zihinsel iyileştirme konusundaki yenilikçi yaklaşımı, Yazıcıoğlu’nun iş ve bireysel ihtiyaç sahiplerine sunduğu kapsamlı danışmanlık hizmetlerine ek bir boyut kazandırmaktadır. Bu bağlamda, Yazıcıoğlu, Neuroptimal®’ın sunduğu hizmetiyle iş ve bireysel müşterilerinin ihtiyaçlarına da karşılık vermektedir.

Screenshot

Ümit Uzkan

Ümit Uzkan, eğitim ve profesyonel kariyerine reklamcılık ve halkla ilişkiler sektöründe başladı ve uluslararası düzeyde pazarlama iletişimi, stratejisi ve iş yönetimi danışmanlığı yaparak uzun yıllara dayanan bir deneyim kazandı. Bu süre zarfında “life coaching” ve “performans” hedefli eğitimleri birleştirerek ”sadeleşme/basitleşme” konusunda kendini geliştirmeye odaklandı.

Son dönemde,nöro geribildirim yöntemiyle beyin ve zihin yapısını iyileştirmeye yönelik eğitimler de vermektedir. Ayrıca, NeurOptimal® sistemiyle bireysel ve kurumsal seviyelerde seanslar düzenleyerek eğitimci ve mentorluk hizmetleri sunmaktadır. 

Podcast yayıncısı olarak da bilgi ve deneyimlerini paylaşmaya devam eden Uzkan, dinleyicilere stres yönetimi ve kişisel potansiyelin keşfi konularında rehberlik sağlamakta.

 

 

Ana Sayfa
Rezervasyon
İletişim