NeurOptimal® Nedir?

Yaz Yazıcıoğlu (PsyD) NeurOptimal® hakkında sıkça sorulan soruları cevaplıyor. Nörogeribildirim hakkında genel bilgi haricinde NeurOptimal®’in 90’lı yıllara uzanan geliştirme süreci, çalışma prensibi ve kullanım alanlarına dair önemli bilgilendirmeler içeren video serisini izlemek için lütfen linke tıklayınız.


SORU & CEVAP LİNK

NeurOptimal®’in 3 Milyon saatlik seans öncesi ve sonrası bilimsel olarak kayıt altına alınan danışan ve uygulayıcı raporları esasında oluşturulan raporunda pek çok farklı alanda alınan sonuçları içeren ve bağımsız bir kurum tarafından hazırlanmış raporunu pdf formatında indirip, inceleyebilirsiniz.

NeurOptimal®, nöro geribildirim sağlayan bir beyin antrenman aracıdır. Bir tıbbi tedavi şekli, verilen bir ilaç, kullanılan kalıcı bir aparat veya geçici bir heves enstrümanı değildir.

Nöro geribildirim, NASA tarafından astronot pilot eğitimlerinde dikkat ve görev odaklanmasını arttırdığı için bir yöntem olarak da kullanılmaktadır.

Sizi ele geçiren, bağımlı bırakan tarafı kesinlikle yoktur. Vücudunuza tıbbi bir müdahale yoktur, verilen bir elektrik yoktur, zorlayan tarafı yoktur, kısıtlama yoktur. Basittir, kolaydır, konforludur…

NeurOptimal® Ne Yapar?

• Sensörler takılınca tıpkı bir kalp ekg’si gibi beyinin aktivitesini okur.
• NeurOptimal® yazılımı verileri toplar. Beyindeki en küçük elektriksel farkı kayıt eder ve bunu eş zamanlı olarak, özel frekanslarla tasarlanmış ve üretilmiş melodik müzikle kulaklıklardan size dinletir.
• NeurOptimal®, beyninizdeki düşünce değişimlerine göre, ideal sağlıklı işleyişi için özel frekanslı bir müzikle yönlendirme yapar.

NeurOptimal® Nasıl Çalışır?

 • Seans esnasında kulaklıkla frekansı ve melodisi özel tasarlanmış müzik dinletilir.
 • Süreç sırasında müzikte kısa aralar, durmalar veya kesilmeler olur
 • İşte bu duraklamalar NeurOptimal®’in beyninizin ne yaptığını size anlatmasıdır.
 • Bazıları neredeyse bilincinizle “algılanamaz” olan bu durmalar başta size pek bir şey anlatmıyor olabilir.
 • Ancak aslında bu kesilmeler doğrudan merkezi sinir sisteminizle konuşmadır.
 • Beyninizin kendi başına yeniden yola koyulabilmesi, kendini optimize edebilmesi için mesajlarını vermektedir.
 • Çalışma herhangi bir gayret gerektirmez. 33 Dakika oturup rahat etmekten başka hiçbir şey yapmazsınız.
 • Dilerseniz kitap okur, ders çalışır, telefonunuzun ekranına bakar, hatta uyursunuz.
 • Müziği duyduğunuz müddetçe ne yaptığınızın hiçbir önemi yoktur.
 • İşte bu nöro geri bildirim milisaniyeler içerisinde beyninizin ne yaptığını yansıtmakta, size aynalama yapmaktadır.
 • Beyninizse bu bildirimlerle ne yapacağını seçer. Beyin doğal olarak rahatsızlıktan nasıl uzaklaşacağını bilir, bu yüzden de NeurOptimal® kullandığı bu metodla bilgi ileterek beynin hangi yöne gideceğini bilmesine yardımcı olur.

NeurOptimal® Ne Sıklıkla Kullanılır?

NeurOptimal®, bireyin beyin fonksiyonlarını iyileştirmesine ve genel esenliğine ulaşmasına yardımcı olmak için tasarlanmış bir tür nöro geribildirim sistemidir. NeurOptimal®’in önerilen kullanımı, kişinin ihtiyaçlarına ve arzuladığı hedeflerine göre değişir.

Genel olarak, optimum sonuçlar için NeurOptimal®’in haftada 3 veya 4 seans kullanılması önerilir. Bununla birlikte, bazı kişiler daha sık seanslardan fayda görebilirken, diğerleri ilerlemelerini sürdürmek için sadece ara sıra seanslara ihtiyaç duyabilir.

Özel ihtiyaçlarınızı değerlendirebilecek ve kişiselleştirilmiş bir destek planı oluşturabilecek eğitimli bir NeurOptimal® sağlayıcısı ile çalışmak önemlidir. İlerlemenizi izleyebilir ve seanslarınızın sıklığını gerektiği gibi ayarlayabilirler.

NeurOptimal® Tıbbi bir tedavi midir ?

NeurOptimal®’in herhangi bir tıbbi tedavinin yerine geçmeyi amaçlamadığını, bunun yerine beyin fonksiyonlarını iyileştirmeye yönelik cerrahi müdahalesiz ve ilaçsız bir yaklaşımla destek sağlamayı amaçladığını bilerek hareket etmek önemlidir.

NeurOptimal® Onaylı mıdır?

NeurOptimal®, “General Wellness Product” başlığı altında Amerikan Sağlık Bakanlığına bağlı FDA® ve Kanada Sağlık Bakanlığı Health Canada® tarafından onaylı ve tescillidir.

NeurOptimal®, 1990 yılından bu yana dünya genelinde 80 ülkede resmi olarak uygulanmaktadır.

Ana Sayfa
Rezervasyon
İletişim